County/School Name | |
Albany | |
Academy of the Holy Names | |
Bethlehem Central MS/HS | |
Bishop Maginn HS | |
Guilderland HS | |
Shaker HS | |
Bronx | |
Bronx HS of Science | |
Fieldston School | |
Horace Mann School | |
SAR High School | |
Broome | |
Binghamton High School | |
Maine-Endwell Senior High | |
Union-Endicott HS | |
Vestal Central HS | |
Cattaraugus | |
Portville Central School | |
Salamanca HS | |
Cayuga | |
Auburn HS | |
Weedsport High School | |
Chenango | |
Sherburne-Earlville MS/HS | |
Clinton | |
AuSable Valley HS | |
Northern Adirondack CS | |
Peru High School | |
Columbia | |
Chatham HS | |
Germantown Central School | |
Dutchess | |
Millbrook School | |
Spackenkill HS | |
Erie | |
Amherst Central HS | |
Buffalo Seminary | |
Canisius HS | |
City Honors School | |
East Aurora HS | |
Frontier High School | |
Nichols School | |
Orchard Park HS | |
St. Joseph's Collegiate Inst. | |
Williamsville East HS | |
Essex | |
Westport Central School | |
Franklin | |
Brushton-Moira HS | |
Fulton | |
Johnstown HS | |
Jefferson | |
Carthage HS | |
Immaculate Heart CHS | |
Watertown HS | |
Kings | |
Berkeley-Carroll School | |
Bishop Kearney HS | |
Brooklyn Technical HS | |
Edward R. Murrow HS | |
F.D. Roosevelt HS | |
International HS/Prospect Hts. | |
Magen David Yeshiva HS | |
Packer Collegiate Institute | |
Poly Prep CDS | |
Secondary School for Research (K464) | |
St. Ann's School | |
Yeshiva Ohr Eliezer | |
Yeshivah of Flatbush | |
Livingston | |
Livonia Jr/Sr High School | |
Madison | |
Chittenango HS | |
Monroe | |
Rochester Academy Charter School | |
Montgomery | |
Amsterdam HS | |
Canajoharie HS | |
Nassau | |
Baldwin Sr HS | |
Chaminade HS | |
Freeport HS | |
Friends Academy | |
Great Neck North HS | |
Great Neck South HS | |
HAFTR Academy | |
Hicksville High School | |
Holy Trinity HS | |
Lawrence Woodmere Academy | |
Long Island Lutheran HS | |
Lynbrook HS | |
North Shore HS | |
North Shore Hebrew Academy HS | |
Our Lady of Mercy Academy | |
Paul D. Schreiber HS | |
Plainview-Kennedy HS | |
Rambam Mesivta High School | |
Roslyn HS | |
Sacred Heart Academy | |
St. Dominic HS | |
St. Mary's HS | |
Stella K. Abraham HS | |
Syosset HS | |
Wheatley School | |
New York | |
A. J. Heschel HS | |
Birch Wathen Lenox School | |
Chapin School | |
Collegiate School | |
Columbia Grammar & Prep School | |
Convent of Sacred Heart | |
Dalton School | |
Friends Seminary | |
HS MSE@CCNY | |
Manhattan School for Girls | |
PS 334 - Anderson School | |
Ramaz Upper School | |
Regis HS | |
Stuyvesant HS | |
The Beacon School | |
Trinity School | |
United Nations International School | |
Yeshiva Univ. HS-Boys | |
Niagara | |
Niagara Falls HS | |
Oneida | |
Clinton Sr. HS | |
Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS | |
Onondaga | |
Solvay HS | |
Westhill HS | |
Ontario | |
Canandaigua Academy | |
Victor Central HS | |
Orange | |
John S. Burke CHS | |
Putnam | |
Carmel HS | |
Queens | |
Archbishop Molloy HS | |
Baccalaureate Sch. for Global Educ. | |
Bayside HS | |
Christ the King Regional HS | |
Forest Hills High School | |
Francis Lewis HS | |
Newtown HS | |
Queens HS Sciences at York Col. | |
St. Francis Prep | |
The Windsor School | |
Townsend Harris HS | |
William Cullen Bryant HS | |
Rensselaer | |
Catholic Central HS | |
Columbia HS | |
Emma Willard School | |
Richmond | |
Port Richmond HS | |
Susan E. Wagner HS | |
Tottenville HS | |
Rockland | |
Albertus Magnus HS | |
Clarkstown HS North | |
North Rockland HS | |
Nyack HS | |
Pearl River HS | |
Ramapo Sr. HS | |
Spring Valley Sr. HS | |
Suffern HS | |
Tappan Zee HS | |
Saratoga | |
Ballston Spa HS | |
Saratoga Springs Sr. HS | |
Shenendehowa East HS | |
Shenendehowa High School-West | |
Schenectady | |
Niskayuna HS | |
Suffolk | |
Bayport-Blue Point HS | |
Brentwood HS | |
Centereach HS | |
Commack HS | |
Comsewogue HS | |
Half Hollow Hills HS East | |
Islip HS | |
Longwood High School | |
Mattituck HS | |
Pierson HS | |
Shoreham-Wading River HS | |
Walt Whitman HS | |
Ward Melville HS | |
West Babylon HS | |
Westhampton Beach HS | |
Tompkins | |
Ithaca HS | |
Lansing HS | |
Ulster | |
Highland HS | |
John A. Coleman Catholic HS | |
New Paltz Central HS | |
Onteora Central HS | |
Warren | |
Lake George Jr-Sr HS | |
Washington | |
Fort Ann Central School | |
Fort Edward HS | |
Granville Jr/Sr HS | |
Hartford Central School | |
Westchester | |
Bronxville HS | |
Dobbs Ferry HS | |
EF International Academy | |
Edgemont HS | |
Fox Lane HS | |
Harrison HS | |
Horace Greeley HS | |
Irvington HS | |
John Jay HS | |
Mamaroneck HS | |
Masters School | |
Mount Vernon HS | |
North Salem HS/MS | |
Rye Country Day School | |
Scarsdale HS | |
Westlake HS |
Students With a Perfect Score
Yuri A, Collegiate School
Hanna A, St. Ann's School
Jimmy B, Victor Central HS
Jesse B, Commack HS
Unpil B, Nichols School
Arjun B, Wheatley School
Sam B, Horace Mann School
Talia C, Dalton School
Kyu Hyun C, St. Mary's HS
Brian C, Roslyn HS
Cindy C, Bronx HS of Science
Da Hua C, Brooklyn Technical HS
Harry C, Poly Prep CDS
Amy C, Syosset HS
Kenny C, Walt Whitman HS
So Yeun (Ashley) C, Emma Willard School
Daniel C, Syosset HS
Nevin D, Ward Melville HS
Colin D, Wheatley School
Yang Sheng F, F.D. Roosevelt HS
Tyler F, Scarsdale HS
Jiayi F, Francis Lewis HS
Alexander G, Trinity School
Rami G, Yeshiva Univ. HS-Boys
Qiaoyang H, The Windsor School
Bryan H, Williamsville East HS
Greg H, Horace Mann School
Steven H, Canandaigua Academy
Greg H, Bronx HS of Science
Jie H, Bronx HS of Science
Karen H, Bronx HS of Science
Jinmyung I, Francis Lewis HS
Ravi J, Syosset HS
Min J, Tappan Zee HS
Zhenqi J, The Windsor School
Shangying J, Francis Lewis HS
Kelvin J, Ithaca HS
David K, Commack HS
Derek K, Walt Whitman HS
Ji Young K, Bronx HS of Science
Matt K, Commack HS
Raymond K, Plainview-Kennedy HS
Harrison K, Horace Mann School
Han Sung K, St. Mary's HS
Evan K, Scarsdale HS
Joshua K, Commack HS
Eric L, Bronx HS of Science
Billy L, Brooklyn Technical HS
Cheuk L, Brooklyn Technical HS
Alexa L, Horace Mann School
Cecilia L, HS MSE@CCNY
Jefferson L, Canandaigua Academy
Jack L, Fieldston School
Anying L, Ithaca HS
JiChen L, Newtown HS
Joseph L, West Babylon HS
Maidi L, Forest Hills High School
Xiang Fei L, Bronx HS of Science
Han L, Forest Hills High School
Quanquan L, Edgemont HS
Jacob M, Ramaz Upper School
Theo M, St. Ann's School
J. P. M, Collegiate School
Candy M, Port Richmond HS
Josh M, Rambam Mesivta High School
Zubin M, Guilderland HS
Mark M, Union-Endicott HS
Aparna N, Horace Greeley HS
Willie P, Francis Lewis HS
Jeong Whan P, Bronx HS of Science
Johncarlo P, Bronx HS of Science
Vladimir P, Binghamton High School
Yixuan Q, Dobbs Ferry HS
Yossi Q, Ramaz Upper School
Rishad R, Bronx HS of Science
Sarah R, Academy of the Holy Names
Noah R, Guilderland HS
Mauricio S, Brooklyn Technical HS
Emanuel S, Bronx HS of Science
Nilay S, Wheatley School
Tayyab S, Vestal Central HS
Sifan S, Francis Lewis HS
Elena S, Bronx HS of Science
Jimin S, Pearl River HS
Keaton S, Great Neck South HS
YauKit S, Forest Hills High School
Forest T, Ithaca HS
Ari T, Plainview-Kennedy HS
Christopher V, Fox Lane HS
Sreenath V, Bronx HS of Science
Meng W, Forest Hills High School
Xuanwen W, The Windsor School
Yanzhi W, The Windsor School
Andrew W, Highland HS
Davis W, Horace Greeley HS
Brian W, Great Neck South HS
Bin W, Bronx HS of Science
Hetian W, Forest Hills High School
Yixiao W, The Windsor School
Jesse X, Ward Melville HS
David Y, Collegiate School
Jack Z, Ward Melville HS
Alexis Z, Horace Mann School
High Scoring Schools - Cumulative
Bronx HS of Science | |
Forest Hills High School | |
Francis Lewis HS | |
Horace Mann School | |
The Windsor School | |
Brooklyn Technical HS | |
Commack HS | |
Collegiate School | |
Ithaca HS | |
Syosset HS | |
Ward Melville HS | |
Wheatley School | |
Canandaigua Academy | |
Great Neck South HS | |
Guilderland HS | |
Horace Greeley HS | |
Scarsdale HS | |
St. Ann's School | |
Walt Whitman HS | |
Dalton School | |
Edgemont HS | |
Emma Willard School | |
Fieldston School | |
Fox Lane HS | |
Port Richmond HS | |
Ramaz Upper School |