County/School Name | |
Albany | |
Academy of the Holy Names | |
Bethlehem Central MS/HS | |
Bishop Maginn HS | |
Guilderland HS | |
Heatley HS | |
Heatly Elementary School | |
Shaker HS | |
The Albany Academies | |
Bronx | |
Bronx HS of Science | |
Bronx Preparatory Charter School | |
Fieldston School | |
Fordham Preparatory School | |
Horace Mann School | |
SAR High School | |
Broome | |
Binghamton High School | |
Maine-Endwell Senior High | |
Union-Endicott HS | |
Vestal Central HS | |
Cattaraugus | |
Portville Central School | |
Salamanca HS | |
Cayuga | |
Auburn HS | |
Weedsport High School | |
Chenango | |
Sherburne-Earlville MS/HS | |
Clinton | |
AuSable Valley HS | |
Northern Adirondack CS | |
Peru High School | |
Columbia | |
Chatham HS | |
Germantown Central School | |
Delaware | |
Sidney HS | |
Dutchess | |
Dover HS | |
Spackenkill HS | |
Stissing Mountain HS | |
Erie | |
Amherst Central HS | |
Buffalo Seminary | |
Canisius HS | |
City Honors School | |
East Aurora HS | |
Nardin Academy | |
Nichols School | |
Orchard Park HS | |
St. Joseph's Collegiate Inst. | |
Williamsville East HS | |
Essex | |
Westport Central School | |
Franklin | |
Brushton-Moira HS | |
Fulton | |
Johnstown HS | |
Northville Central School | |
Herkimer | |
Ilion Jr/Sr HS | |
Jefferson | |
Carthage HS | |
Immaculate Heart CHS | |
Watertown HS | |
Kings | |
Berkeley-Carroll School | |
Bishop Kearney HS | |
Brooklyn Technical HS | |
Edward R. Murrow HS | |
F.D. Roosevelt HS | |
James Madison HS | |
Magen David Yeshiva HS | |
Packer Collegiate Institute | |
Poly Prep CDS | |
Secondary School for Research (K464) | |
St. Ann's School | |
Yeshiva Ohr Eliezer | |
Yeshiva of Flatbush HS | |
Livingston | |
Livonia Jr/Sr High School | |
Madison | |
Chittenango HS | |
Montgomery | |
Amsterdam HS | |
Canajoharie HS | |
Nassau | |
Baldwin Sr HS | |
Bethpage HS | |
Chaminade HS | |
Freeport HS | |
Friends Academy | |
Great Neck North HS | |
Great Neck South HS | |
HAFTR Academy | |
Holy Trinity HS | |
Kellenberg Memorial HS | |
Lawrence Woodmere Academy | |
Long Island Lutheran HS | |
Lynbrook HS | |
North Shore HS | |
North Shore Hebrew Academy HS | |
Our Lady of Mercy Academy | |
Paul D. Schreiber HS | |
Plainview-Kennedy HS | |
Sacred Heart Academy | |
St. Dominic HS | |
St. Mary's HS | |
Stella K. Abraham HS | |
Syosset HS | |
Wheatley School | |
New York | |
A. J. Heschel HS | |
Birch Wathen Lenox School | |
Brearley School | |
Chapin School | |
Churchill School and Center | |
Collegiate School | |
Columbia Grammar & Prep School | |
Convent of Sacred Heart | |
Dalton School | |
Frederick Douglass Academy | |
Friends Seminary | |
HS MSE@CCNY | |
Hewitt School | |
Hunter College HS | |
PS 334 - Anderson School | |
Ramaz Upper School | |
Regis HS | |
Stuyvesant HS | |
The Beacon School | |
Trinity School | |
United Nations International School | |
Yeshiva Univ. HS-Boys | |
Niagara | |
Niagara Falls HS | |
Oneida | |
Clinton Sr. HS | |
Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS | |
Whitesboro High School | |
Ontario | |
Canandaigua Academy | |
Victor Central HS | |
Orange | |
John S. Burke CHS | |
Oswego | |
Oswego HS | |
Otsego | |
Oneonta HS | |
Putnam | |
Carmel HS | |
Queens | |
Archbishop Molloy HS | |
Baccalaureate Sch. for Global Educ. | |
Bard HS Early College II | |
Bayside HS | |
Benjamin Cardozo HS | |
Christ the King Regional HS | |
Forest Hills High School | |
Francis Lewis HS | |
Garden School | |
Newtown HS | |
Queens HS Sciences at York Col. | |
St. Francis Prep | |
The Windsor School | |
Townsend Harris HS | |
William Cullen Bryant HS | |
Rensselaer | |
Catholic Central HS | |
Columbia HS | |
Emma Willard School | |
Richmond | |
Port Richmond HS | |
Staten Island Technical HS | |
Tottenville HS | |
Rockland | |
Clarkstown HS North | |
North Rockland HS | |
Nyack HS | |
Pearl River HS | |
Ramapo Sr. HS | |
Spring Valley Sr. HS | |
Suffern HS | |
Tappan Zee HS | |
Saratoga | |
Ballston Spa HS | |
Saratoga Springs Sr. HS | |
Shenendehowa East HS | |
Schenectady | |
Niskayuna HS | |
Suffolk | |
Bayport-Blue Point HS | |
Brentwood HS | |
Centereach HS | |
Commack HS | |
Half Hollow Hills HS East | |
Half Hollow Hills HS WEST | |
Longwood High School | |
Mattituck HS | |
Pierson HS | |
Walt Whitman HS | |
Ward Melville HS | |
West Babylon HS | |
Westhampton Beach HS | |
Tompkins | |
Ithaca HS | |
Lansing HS | |
Ulster | |
Highland HS | |
New Paltz Central HS | |
Onteora Central HS | |
Warren | |
Lake George Jr-Sr HS | |
Washington | |
Argyle Central School | |
Fort Edward HS | |
Granville Jr/Sr HS | |
Westchester | |
Bronxville HS | |
Dobbs Ferry HS | |
EF International Academy | |
Edgemont HS | |
Fox Lane HS | |
Harrison HS | |
Horace Greeley HS | |
Irvington HS | |
John Jay HS | |
Mamaroneck HS | |
Masters School | |
Mount Vernon HS | |
North Salem HS/MS | |
Rye Country Day School | |
Scarsdale HS | |
Westlake HS | |
White Plains HS |
Students With a Perfect Score
Levent A, Half Hollow Hills HS WEST
Chong Xuan A, Stuyvesant HS
Alex A, Edward R. Murrow HS
Kristine A, Brooklyn Technical HS
Dylan A, Peru High School
Andre A, Hunter College HS
Jonathan A, Ramaz Upper School
Elizabeth A, Bronx HS of Science
Daniel B, Syosset HS
Jeffery B, Horace Mann School
James B, North Salem HS/MS
Alex B, Paul D. Schreiber HS
Milo B, Stuyvesant HS
Danny B, Trinity School
Robert B, Stuyvesant HS
Will B, Trinity School
Kyra B, Fox Lane HS
David B, Niskayuna HS
Dan B, Ramaz Upper School
Eric B, Great Neck South HS
Meena B, Hunter College HS
John B, Stuyvesant HS
Joe B, Maine-Endwell Senior High
David B, Saratoga Springs Sr. HS
Norman C, Brentwood HS
Jordan C, Maine-Endwell Senior High
Laura C, Amherst Central HS
Peter C, Stuyvesant HS
Alvin C, Bronx HS of Science
Junwoo C, The Windsor School
Ghengis C, Stuyvesant HS
Andrew C, Hunter College HS
Jeff C, Westlake HS
Allison C, Bronx HS of Science
Cynthia C, Brearley School
Dawei C, Stuyvesant HS
James C, Great Neck South HS
Jasmin C, Buffalo Seminary
Jiaqi C, Forest Hills High School
Kevin C, Hunter College HS
Kevin C, Stuyvesant HS
Lijin C, Stuyvesant HS
Shiwen (Heidi) C, Emma Willard School
Yiwen C, Benjamin Cardozo HS
Kenneth C, Great Neck South HS
Edmond C, Collegiate School
Harry C, Great Neck North HS
Kenny C, Walt Whitman HS
Jao-Ke C, Stuyvesant HS
Karmen C, Hunter College HS
Christine C, Clarkstown HS North
Jonathan C, Spackenkill HS
Haochuan C, Benjamin Cardozo HS
Daniel C, Queens HS Sciences at York Col.
Jeeyon C, Emma Willard School
Tim C, Saratoga Springs Sr. HS
Dean C, Friends Seminary
Nevin D, Ward Melville HS
Prithwijit D, Bronx HS of Science
Robert D, Horace Mann School
Hannah D, Ithaca HS
Colin D, Wheatley School
Aashiq D, Great Neck South HS
Joe D, Chaminade HS
Henry D, Fieldston School
James D, Edgemont HS
Joseph D, Clinton Sr. HS
Zach D, Lansing HS
Corey E, Ithaca HS
Blake E, Stuyvesant HS
Lew E, Magen David Yeshiva HS
Yang Sheng F, F.D. Roosevelt HS
Zhixing (Wanwan) F, Emma Willard School
Ahram F, Stuyvesant HS
Sylesh F, Port Richmond HS
Matthew F, Port Richmond HS
Andy F, Stuyvesant HS
Steven F, Stuyvesant HS
Andrew F, Chaminade HS
Abe F, Magen David Yeshiva HS
Suzanne F, Port Richmond HS
Yosef F, SAR High School
Battulga G, Bronx HS of Science
Fangyu G, The Windsor School
Vikram G, Horace Mann School
Aryeh G, Ramaz Upper School
Robert G, Dobbs Ferry HS
Richard G, Canisius HS
Avi G, Ramaz Upper School
Diqi G, Francis Lewis HS
Peixuan G, Bethlehem Central MS/HS
Vivek G, Bronx HS of Science
Ross G, Clarkstown HS North
Ascanio G, United Nations International School
Paul H, Hunter College HS
Michael H, SAR High School
Mike H, Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS
Bryan H, Williamsville East HS
Kuang H, Edgemont HS
Steven H, Canandaigua Academy
James H, Clarkstown HS North
Nicholas H, Great Neck South HS
Jeff H, Saratoga Springs Sr. HS
Dianna H, Half Hollow Hills HS WEST
Jie H, Bronx HS of Science
Andy H, Stuyvesant HS
Jing H, Bronx HS of Science
Rukang H, Francis Lewis HS
Weiwei H, Francis Lewis HS
Richard H, Stuyvesant HS
Alexander I, Dalton School
Theerasit I, Masters School
Eitan I, SAR High School
Matthew J, Harrison HS
Michelle J, West Babylon HS
Daniel J, Great Neck South HS
Min J, Tappan Zee HS
Andy J, Nichols School
Zhenqi J, The Windsor School
Jiang J, St. Ann's School
Kelvin J, Ithaca HS
Julia K, North Salem HS/MS
Amanpreet K, Stuyvesant HS
Josh K, Irvington HS
Justin K, Horace Mann School
Matthew K, Commack HS
Sean K, Columbia HS
Brandon K, Half Hollow Hills HS WEST
Aleksandr K, Edward R. Murrow HS
Brian K, Stuyvesant HS
David K, Commack HS
Derek K, Walt Whitman HS
Eugene K, Edgemont HS
Hannah K, Great Neck South HS
Joanie K, Walt Whitman HS
Matt K, Commack HS
Michael K, Great Neck South HS
Paul K, Horace Greeley HS
Yeon Soo K, Buffalo Seminary
Jeffrey K, Columbia HS
Ted K, Tappan Zee HS
Gosha K, Stuyvesant HS
Joshua K, Commack HS
Billy L, Brooklyn Technical HS
Cheuk Hong L, Brooklyn Technical HS
Daniel L, Bronx HS of Science
James L, Kellenberg Memorial HS
Helen L, Bronx HS of Science
Jefferson L, Canandaigua Academy
Jong Yoon L, Stuyvesant HS
Jun L, Holy Trinity HS
Rachel L, William Cullen Bryant HS
Marina L, Brearley School
Kangqiao L, Stuyvesant HS
Elie L, SAR High School
Jack L, Fieldston School
Jon L, John Jay HS
Victor L, Half Hollow Hills HS WEST
Joe L, West Babylon HS
Samuel L, Stuyvesant HS
Che-Hsuan (Sherry) L, Emma Willard School
Xiang Fei L, Bronx HS of Science
Alex L, Hunter College HS
Young L, Ithaca HS
Colin L, Vestal Central HS
David L, Stuyvesant HS
Oliver L, Hunter College HS
Yan(Dorothy) L, Great Neck South HS
Raymond L, Victor Central HS
Jacob M, Bronx HS of Science
Eric M, Hunter College HS
Jacob M, Ramaz Upper School
Dave M, Paul D. Schreiber HS
Roxana M, Ward Melville HS
Theo M, St. Ann's School
Raghav M, Half Hollow Hills HS WEST
Daniel M, Stuyvesant HS
Fedor M, Brooklyn Technical HS
Matthew M, Half Hollow Hills HS East
Samual M, Nichols School
Katherine M, Hunter College HS
Daniel M, North Shore Hebrew Academy HS
Zubin M, Guilderland HS
Mark M, Union-Endicott HS
Myurun N, Stuyvesant HS
Guang Zhun N, Benjamin Cardozo HS
Emmett P, A. J. Heschel HS
Jason P, Horace Mann School
Horace P, Hunter College HS
Juerong P, Benjamin Cardozo HS
Joseph P, Stuyvesant HS
Yuoa P, Bronx HS of Science
Ronak P, Forest Hills High School
Johnny P, Brooklyn Technical HS
Kevin P, Stuyvesant HS
Yimin P, Brearley School
Jordan P, Harrison HS
Gordon P, Amherst Central HS
Joshua P, North Shore Hebrew Academy HS
Khusbu P, Forest Hills High School
Tony P, Bronx HS of Science
Andrew P, Horace Mann School
Kevin Q, Tappan Zee HS
Arpon R, Commack HS
Eric R, Saratoga Springs Sr. HS
Zachary R, Horace Mann School
Marc R, Fox Lane HS
Adam R, Bronx HS of Science
Jeffrey R, Stuyvesant HS
Tyler R, Staten Island Technical HS
Ben R, Poly Prep CDS
Charlotte R, Stuyvesant HS
Mikhail R, Stuyvesant HS
Yevgeniy R, Stuyvesant HS
Ling Yu R, Benjamin Cardozo HS
Jacob S, SAR High School
Anna S, Brearley School
Kevin S, Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS
William S, Wheatley School
Charlie S, John Jay HS
James S, Bayside HS
Tayyab S, Vestal Central HS
Jenny S, Stuyvesant HS
David S, Stuyvesant HS
Markus S, Long Island Lutheran HS
Brandon S, Great Neck South HS
Zach S, Irvington HS
Tyler S, Commack HS
Elena S, Bronx HS of Science
Brandon S, Commack HS
Mia S, Ithaca HS
Sonyon S, Paul D. Schreiber HS
Carl S, Shenendehowa East HS
Jin S, Stuyvesant HS
Carolyn S, Benjamin Cardozo HS
Daniel S, Stuyvesant HS
Teresa T, Stuyvesant HS
Nikitas T, Tappan Zee HS
Sindy T, Hunter College HS
Andrew T, Whitesboro High School
Michael T, Hunter College HS
Viktor T, West Babylon HS
Emmanuel T, Bronx HS of Science
Matt T, Horace Greeley HS
Will T, Fox Lane HS
Lawrence T, Great Neck South HS
Dan U, Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS
Sreenath V, Bronx HS of Science
Max V, Commack HS
Calvin W, Forest Hills High School
Chang W, Francis Lewis HS
Eric W, Benjamin Cardozo HS
Eric W, Shenendehowa East HS
Hao W, The Windsor School
Meng W, Forest Hills High School
Robin W, Stuyvesant HS
Shaoxiang W, Stuyvesant HS
Stanley W, Benjamin Cardozo HS
Andrew W, Highland HS
Brian W, Commack HS
Max W, Bronx HS of Science
Harry W, Syosset HS
Davis W, Horace Greeley HS
Danny W, Stuyvesant HS
Jack W, Stuyvesant HS
Cindy W, Stuyvesant HS
George W, Stuyvesant HS
Hetian W, Forest Hills High School
Yixiao W, The Windsor School
Eric X, Stuyvesant HS
Joanna X, Buffalo Seminary
Jeffrey Y, Stuyvesant HS
Anthony Y, Stuyvesant HS
Ariel Y, Ward Melville HS
Lawrence Y, Stuyvesant HS
Richard Y, Horace Mann School
Ryan Y, Commack HS
Zachary Y, Stuyvesant HS
James Y, Benjamin Cardozo HS
Kenny Y, Stuyvesant HS
Xintong Y, Benjamin Cardozo HS
Debbie Y, Stuyvesant HS
Andrew Z, Bronx HS of Science
Junshun Z, Francis Lewis HS
Ling-Ling Z, Ward Melville HS
Rene Z, Stuyvesant HS
Rui Z, F.D. Roosevelt HS
Yichi Z, Stuyvesant HS
Kevin Z, Ward Melville HS
Parker Z, Dalton School
Victor Z, Stuyvesant HS
Zhi Z, Benjamin Cardozo HS
Bohao Z, Hunter College HS
Quan Z, Half Hollow Hills HS WEST
Calvin Z, Stuyvesant HS
Emily d, Brearley School
High Scoring Schools - Cumulative
Benjamin Cardozo HS | |
Brearley School | |
Bronx HS of Science | |
Brooklyn Technical HS | |
Commack HS | |
Forest Hills High School | |
Francis Lewis HS | |
Great Neck South HS | |
Half Hollow Hills HS WEST | |
Horace Mann School | |
Hunter College HS | |
Ithaca HS | |
Ramaz Upper School | |
SAR High School | |
Stuyvesant HS | |
The Windsor School | |
Ward Melville HS | |
Emma Willard School | |
Saratoga Springs Sr. HS | |
Tappan Zee HS | |
Buffalo Seminary | |
Clarkstown HS North | |
Edgemont HS | |
Fox Lane HS | |
Horace Greeley HS | |
Paul D. Schreiber HS | |
Port Richmond HS | |
Vernon-Verona-Sherrill Sr. HS | |
Walt Whitman HS | |
West Babylon HS |