County/School Name | |||||
Anoka | |||||
Totino-Grace HS | |||||
Blue Earth | |||||
Lake Crystal Welcome Memorial | |||||
Brown | |||||
Springfield HS | |||||
St. Mary's Jr-Sr HS | |||||
Carver | |||||
Watertown-Mayer HS | |||||
Chisago | |||||
Chisago Lakes HS | |||||
Rush City HS | |||||
Cook | |||||
Cook County HS | |||||
Dakota | |||||
Burnsville HS | |||||
St. Croix Lutheran HS | |||||
Douglas | |||||
Osakis School | |||||
Faribault | |||||
United South Central HS | |||||
Hennepin | |||||
Benilde-St. Margaret HS | |||||
International Sch of MN | |||||
Minneapolis South HS | |||||
Jackson | |||||
Jackson Co. Central HS | |||||
Kandiyohi | |||||
Central Minnesota Chrstn Sch | |||||
New London-Spicer HS | |||||
Le Sueur | |||||
Le Sueur-Henderson HS | |||||
Mower | |||||
Southland HS | |||||
Olmsted | |||||
Byron HS | |||||
Otter Tail | |||||
Battle Lake School | |||||
Ramsey | |||||
Central HS | |||||
Christ's Household of Faith | |||||
Community of Peace Academy | |||||
Highland Sr. HS | |||||
Mounds View HS | |||||
Rice | |||||
Bethlehem Academy | |||||
Rock | |||||
Hills-Beaver Creek HS | |||||
Saint Louis | |||||
Eveleth-Gilbert HS | |||||
Hibbing HS | |||||
Marshall School | |||||
Mesabi East HS | |||||
Sherburne | |||||
Big Lake HS | |||||
Stearns | |||||
Apollo HS | |||||
Sartell HS | |||||
Steele | |||||
Medford HS | |||||
Wadena | |||||
Sebeka School | |||||
Winona | |||||
Cotter HS | |||||
Wright | |||||
Buffalo HS |
Students With a Perfect Score
Dan Arnold, Chisago Lakes HS
Harrison Bachmann, St. Croix Lutheran HS
Connie Cheng, Mounds View HS
Jason Chrishoff, Hibbing HS
Zi Peng Fan, St. Croix Lutheran HS
Alison Flamm, Highland Sr. HS
Joe Foley, Mounds View HS
Daniel Gibson, Highland Sr. HS
Sunny Han, Mounds View HS
David Hemker, Benilde-St. Margaret HS
Nan Lin, Mounds View HS
William Polzin, Byron HS
Eric Przbylski, Apollo HS
John Steinbauer, Hibbing HS
Aaron Vieth, Central HS
David Wagner, St. Croix Lutheran HS
High Scoring Students - Cumulative
Joe Foley, Mounds View HS | |
Lauren Benson, Mounds View HS | |
Connie Cheng, Mounds View HS | |
Dan Arnold, Chisago Lakes HS | |
Meg Dickoff, Benilde-St. Margaret HS | |
Daniel Gibson, Highland Sr. HS | |
Sunny Han, Mounds View HS | |
Jongjin Kim, Mounds View HS | |
William Polzin, Byron HS | |
Albert Wang, Central HS | |
John Kim, Mounds View HS | |
Nathan Lazarus, Mounds View HS | |
Patrick Miles, Mounds View HS | |
Eric Riedl, Totino-Grace HS | |
Zi Peng Fan, St. Croix Lutheran HS | |
David Hemker, Benilde-St. Margaret HS | |
Nan Lin, Mounds View HS | |
Dan Van Lith, Buffalo HS | |
Keith Cooper, Buffalo HS | |
Amanda Fickes, Sebeka School | |
Anna Mebust, Minneapolis South HS | |
Chris Milroy, Benilde-St. Margaret HS | |
Joe Mullenbach, Southland HS | |
David Peterson, Chisago Lakes HS | |
Curtis Seizert, Benilde-St. Margaret HS | |
Eunice Yang, Central HS |
High Scoring Schools - Cumulative
Mounds View HS | |
Highland Sr. HS | |
Hibbing HS | |
Benilde-St. Margaret HS | |
Minneapolis South HS | |
Chisago Lakes HS | |
Central HS | |
Totino-Grace HS | |
Burnsville HS | |
St. Croix Lutheran HS | |
Apollo HS | |
Cotter HS | |
Buffalo HS | |
Springfield HS | |
Cook County HS | |
Jackson Co. Central HS | |
Sebeka School | |
United South Central HS |