County/School Name | |||||
Allen | |||||
Bluffton MS/HS | |||||
Delphos Jefferson HS | |||||
Shawnee HS | |||||
Ashland | |||||
Ashland HS | |||||
Auglaize | |||||
Wapakoneta HS | |||||
Brown | |||||
Western Brown HS | |||||
Butler | |||||
Bishop Fenwick HS | |||||
Fairfield HS | |||||
Hamilton HS | |||||
Lakota EAST HS | |||||
Lakota West HS | |||||
Middletown HS | |||||
Carroll | |||||
Carrollton HS | |||||
Clark | |||||
Catholic Central HS | |||||
Northeastern HS | |||||
Springfield North HS | |||||
Springfield South HS | |||||
Clermont | |||||
Clermont Northeastern HS | |||||
Glen Este HS | |||||
Coshocton | |||||
River View HS | |||||
Cuyahoga | |||||
Bay HS | |||||
Beachwood HS | |||||
Bedford Sr HS | |||||
Berea HS | |||||
C.F. Brush HS | |||||
Chagrin Falls HS | |||||
Euclid HS | |||||
Gilmour Academy | |||||
Hathaway Brown School | |||||
Hawken School | |||||
Laurel School | |||||
Lutheran HS West | |||||
Magnificat HS | |||||
Midpark HS | |||||
North Olmsted HS | |||||
Olmsted Falls HS | |||||
Padua Franciscan HS | |||||
Rocky River HS | |||||
Shaker Heights HS | |||||
St. Ignatius HS | |||||
Strongsville HS | |||||
Trinity HS | |||||
University School | |||||
Villa Angela-St.Joseph | |||||
Warrensville Heights HS | |||||
Westlake HS | |||||
Defiance | |||||
Defiance Sr. HS | |||||
Fairfield | |||||
Lancaster HS | |||||
Franklin | |||||
Bishop Watterson HS | |||||
Canal Winchester HS | |||||
Columbus Alternative HS | |||||
Columbus Torah Academy | |||||
Dublin Coffman HS | |||||
Dublin Scioto HS | |||||
Ft.Hayes HS | |||||
Hamilton Township HS | |||||
Thomas Worthington HS | |||||
Upper Arlington HS | |||||
Wellington School | |||||
Worthington Kilbourne HS | |||||
Geauga | |||||
Kenston HS | |||||
Greene | |||||
Beavercreek HS | |||||
Fairborn HS | |||||
Guernsey | |||||
Cambridge HS | |||||
Hamilton | |||||
Anderson HS | |||||
Harmony Community School | |||||
McAuley HS | |||||
Mother of Mercy HS | |||||
Mount Notre Dame HS | |||||
Oak Hills HS | |||||
Princeton HS | |||||
Purcell Marian HS | |||||
Roger Bacon HS | |||||
Seton HS | |||||
Seven Hills School | |||||
St. Ursula Academy | |||||
St. Xavier HS | |||||
Summit CDS | |||||
Sycamore HS | |||||
Walnut Hills HS | |||||
Hancock | |||||
Cory-Rawson HS | |||||
Knox | |||||
Mt. Vernon HS | |||||
Licking | |||||
Grace Haven Academy | |||||
Granville HS | |||||
Newark High School | |||||
Watkins Memorial HS | |||||
Lorain | |||||
Elyria HS | |||||
Lorain Southview HS | |||||
Oberlin HS | |||||
Lucas | |||||
Clay HS | |||||
Notre Dame Academy | |||||
St. Francis de Sales HS | |||||
St. Ursula Academy | |||||
Mahoning | |||||
Boardman HS | |||||
Canfield HS | |||||
Cardinal Mooney HS | |||||
Ursuline HS | |||||
Medina | |||||
Cloverleaf HS | |||||
Highland HS | |||||
Medina Sr HS | |||||
Wadsworth HS | |||||
Mercer | |||||
Celina HS | |||||
Coldwater Jr/Sr HS | |||||
Marion Local HS | |||||
Monroe | |||||
River HS | |||||
Montgomery | |||||
Butler HS | |||||
Carroll HS | |||||
Fairmont HS (Kettering) | |||||
Miami Valley School | |||||
Stebbins HS | |||||
Ottawa | |||||
Oak Harbor HS | |||||
Pickaway | |||||
Circleville HS | |||||
Logan Elm HS | |||||
Pike | |||||
Piketon HS | |||||
Portage | |||||
Southeast HS | |||||
Preble | |||||
Preble Shawnee HS | |||||
Richland | |||||
Shelby Sr HS | |||||
Sandusky | |||||
Clyde HS | |||||
Seneca | |||||
Calvert HS | |||||
Summit | |||||
Archbishop Hoban HS | |||||
Barberton HS | |||||
Copley HS | |||||
Cuyahoga Falls HS | |||||
Hudson High School | |||||
Norton HS | |||||
Revere HS | |||||
St. Vincent-St. Mary HS | |||||
Stow HS | |||||
Tallmadge HS | |||||
Walsh Jesuit HS | |||||
Western Reserve Academy | |||||
Trumbull | |||||
Bloomfield HS | |||||
John F. Kennedy HS | |||||
Tuscarawas | |||||
New Philadelphia HS | |||||
Warren | |||||
Franklin HS | |||||
Springboro HS | |||||
Wood | |||||
North Baltimore HS |
Students With a Perfect Score
Brian Beck, Hawken School
Mike Birchmeier, Worthington Kilbourne HS
Anthony Bramante, St. Ignatius HS
David Chan, Walnut Hills HS
Raj Doshi, Lakota West HS
Brian Gustafson, Fairmont HS (Kettering)
Donjae Lim, Upper Arlington HS
Greg Miday, Walnut Hills HS
Ken Patton, Thomas Worthington HS
Sean Settle, Beavercreek HS
David Simmons-Duffin, Shaker Heights HS
Orest Sopka, St. Ignatius HS
Bob Xu, Beavercreek HS
High Scoring Students - Cumulative
Brian Beck, Hawken School | |
Ken Patton, Thomas Worthington HS | |
Raj Doshi, Lakota West HS | |
David Ebersole, Strongsville HS | |
Allen Farel, Worthington Kilbourne HS | |
Billy Flanahan, Worthington Kilbourne HS | |
Ann Lai, Hathaway Brown School | |
Steve Shamp, University School | |
David Simmons-Duffin, Shaker Heights HS | |
Bob Xu, Beavercreek HS | |
Josh Austin, Lakota West HS | |
Paul Chang, Archbishop Hoban HS | |
Stephen Dupal, Bay HS | |
Nima Ghamsari, Sycamore HS | |
David Hough, Worthington Kilbourne HS | |
Linda Hung, Hathaway Brown School | |
David Margolius, Shaker Heights HS | |
Brian Nowlin, Canal Winchester HS | |
Silpa Patel, Sycamore HS | |
Matt Smith, Shaker Heights HS | |
Stan Wheasler, Dublin Coffman HS | |
Jeremy Zink, Beavercreek HS | |
Jarrod Zywien, Fairmont HS (Kettering) |
High Scoring Schools - Cumulative
Dublin Coffman HS | |
St. Xavier HS | |
Walnut Hills HS | |
Sycamore HS | |
Worthington Kilbourne HS | |
Beavercreek HS | |
Archbishop Hoban HS | |
Hathaway Brown School | |
Seven Hills School | |
Lakota West HS | |
Thomas Worthington HS | |
St. Francis de Sales HS | |
St. Ignatius HS | |
University School | |
Lakota EAST HS | |
Princeton HS | |
Strongsville HS | |
Hawken School | |
Highland HS | |
Medina Sr HS | |
Olmsted Falls HS |