County/School Name | |||||
District Of Columbia | |||||
Bell Multicultural HS | |||||
Georgetown Visit. Prep | |||||
Gonzaga HS | |||||
International Sch. Yangon | |||||
Maret School | |||||
National Cathedral School | |||||
Sidwell Friends Sch | |||||
St. Albans School | |||||
St. Anselm's Abbey Sch | |||||
Anne Arundel | |||||
Archbishop Spalding HS | |||||
Meade Sr. HS | |||||
Severn School | |||||
Baltimore | |||||
Beth Tfiloh HS | |||||
Calvert Hall College HS | |||||
Catonsville HS | |||||
Dulaney Sr. HS | |||||
Dundalk HS | |||||
Hereford HS | |||||
Kenwood Sr. HS | |||||
Lansdowne HS | |||||
Loch Raven HS | |||||
Notre Dame Prep. | |||||
Owings Mills Jr-Sr HS | |||||
Park School | |||||
Parkville HS | |||||
Perry Hall Sr. HS | |||||
Pikesville Sr. HS | |||||
St. Paul's School | |||||
Towson HS | |||||
Baltimore City | |||||
Baltimore Polytech. Inst. | |||||
Roland Pk Country Sch | |||||
Yeshivat Rambam Sch | |||||
Carroll | |||||
Liberty HS | |||||
North Carroll HS | |||||
Westminster Sr. HS | |||||
Cecil | |||||
Bohemia Manor HS | |||||
Elkton HS | |||||
North East HS | |||||
Perryville HS | |||||
Rising Sun HS | |||||
Charles | |||||
La Plata HS | |||||
McDonough HS | |||||
Frederick | |||||
Brunswick HS | |||||
Frederick HS | |||||
Gov. Thomas Johnson HS | |||||
Harford | |||||
Bel Air Sr. HS | |||||
C. Milton Wright HS | |||||
Fallston HS | |||||
Harford Technical HS | |||||
John Carroll School | |||||
North Harford HS | |||||
Howard | |||||
Atholton HS | |||||
Glenelg HS | |||||
Oakland Mills HS | |||||
Wilde Lake HS | |||||
Montgomery | |||||
Academy of the Holy Cross | |||||
C. E. Smith Jewish DS | |||||
John F. Kennedy HS | |||||
Montgomery Blair HS | |||||
Northwest HS | |||||
Paint Branch HS | |||||
Poolesville Jr-Sr HS | |||||
Quince Orchard HS | |||||
Richard Montgomery HS | |||||
Seneca Valley HS | |||||
Springbrook HS | |||||
Watkins Mill HS | |||||
Winston Churchill HS | |||||
Prince Georges | |||||
Frederick Douglass HS | |||||
Laurel HS | |||||
Surrattsville School | |||||
Saint Marys | |||||
Great Mills HS | |||||
Talbot | |||||
SS Peter & Paul School | |||||
Wicomico | |||||
James Bennett HS | |||||
Worcester | |||||
Worcester Country Sch |
Students With a Perfect Score
Eddie Ahn, Loch Raven HS
Jason Alonso, Severn School
Adam Baker, C. Milton Wright HS
Stephen Berardi, Springbrook HS
Daniel Church, Montgomery Blair HS
Justin Clarke, Gonzaga HS
Robert Hardy, John Carroll School
Lorien Jasny, Sidwell Friends Sch
Nora Khan, Sidwell Friends Sch
Shinishiro Kira, John F. Kennedy HS
Isaac Klausner, Sidwell Friends Sch
Brian Krummel, Perry Hall Sr. HS
Josh Layfield, James Bennett HS
Lisa Leung, Montgomery Blair HS
Doug Levine, Beth Tfiloh HS
Mike Lewin, Sidwell Friends Sch
Shannon Lewis, Georgetown Visit. Prep
Michael Limarzi, Gonzaga HS
Bryan Lopez, Loch Raven HS
Ryan Mack, Severn School
Quinn Mahoney, Sidwell Friends Sch
Nick Mann, Paint Branch HS
Albert Mao, Montgomery Blair HS
Steve Marks, Sidwell Friends Sch
Daniel Martin, Montgomery Blair HS
Bryan McDonald, Perry Hall Sr. HS
William Meyerson, Wilde Lake HS
Shiroman Pinkash, Fallston HS
Greg Robinson, Sidwell Friends Sch
Ken Rossato, Gov. Thomas Johnson HS
Samir Sahu, C. Milton Wright HS
Scott Snowman, Dulaney Sr. HS
Bill Steinmetz, Sidwell Friends Sch
Alok Tewari, Gov. Thomas Johnson HS
Dan Walker, Loch Raven HS
Katy Washburn, Gov. Thomas Johnson HS
Ryu Yoshida, St. Albans School
High Scoring Students - Cumulative
John Gardner, Gov. Thomas Johnson HS | |
Doug Levine, Beth Tfiloh HS | |
Ryu Yoshida, St. Albans School | |
Isaac Klausner, Sidwell Friends Sch | |
William Meyerson, Wilde Lake HS | |
Greg Sell, St. Paul's School | |
Shelley Tarr, Wilde Lake HS | |
Julian Colvin, Park School | |
Leslie Follmer, Gov. Thomas Johnson HS | |
Michael Limarzi, Gonzaga HS | |
Ian McCowan, Springbrook HS | |
Scott Snowman, Dulaney Sr. HS | |
Adam Baker, C. Milton Wright HS | |
Erin Barringer, National Cathedral School | |
Zack Bassman, Sidwell Friends Sch | |
Andrei Garcia, Severn School | |
Lorien Jasny, Sidwell Friends Sch | |
Ben Johnson, Bel Air Sr. HS | |
Derek Kromm, C. Milton Wright HS | |
Graham Lake, Sidwell Friends Sch | |
Josh Layfield, James Bennett HS | |
Bryan Lopez, Loch Raven HS | |
Josh Pilachowski, C. Milton Wright HS | |
Samir Sahu, C. Milton Wright HS |
High Scoring Schools - Cumulative
Montgomery Blair HS | |
Sidwell Friends Sch | |
Gov. Thomas Johnson HS | |
C. Milton Wright HS | |
St. Albans School | |
Gonzaga HS | |
Beth Tfiloh HS | |
Loch Raven HS | |
Wilde Lake HS | |
Dulaney Sr. HS | |
Catonsville HS | |
Park School | |
Perry Hall Sr. HS | |
Pikesville Sr. HS | |
St. Paul's School | |
C. E. Smith Jewish DS | |
Paint Branch HS | |
Bel Air Sr. HS | |
Georgetown Visit. Prep | |
Springbrook HS | |
Towson HS | |
James Bennett HS | |
Severn School |