Top Schools in League--(147 Schools participated)
School | Town | ||
Westminster JHS | Atlanta | ||
Athens Academy | Athens | ||
Woodward Academy | College Park | ||
Taylor Road MS | Alpharetta | ||
Greenfield Hebrew Academy | Atlanta | ||
Evans Middle School | Evans | ||
Pinckneyville Middle School | Norcross | ||
Northwestern Middle Sch | Alpharetta | ||
Sweetwater Middle School | Lawrenceville | ||
Chamblee Middle School | Dunwoody | ||
Dacula Middle School | Dacula | ||
Paideia School | Atlanta | ||
Waycross Middle School | Waycross | ||
St. Mary's on the Hill Sch | Augusta | ||
Trickum Middle School | Lilburn | ||
Alton Crews Middle school | Lawrenceville | ||
Sutton Middle School | Atlanta | ||
The Davis Academy | Atlanta | ||
Camden Middle School | Kingsland | ||
Clarke Middle School | Athens | ||
Lanston Chapel Middle School | Statesboro | ||
North Hall Middle School | Gainesville | ||
Stratford Academy-Mid. Sch | Macon | ||
Edwards Middle Sch | Conyers | ||
Miller Magnet Sch | Macon |
Top Students in League
Student | School | Town | ||
Michael Kelly | Sutton Middle School | Atlanta | ||
Boris Alexeev | Athens Academy | Athens | ||
Ralph Cullen | Westminster JHS | Atlanta | ||
Ben Nanes | Greenfield Hebrew Academy | Atlanta | ||
Scott Spillman | Chamblee Middle School | Dunwoody | ||
Robert Bostic | Evans Middle School | Evans | ||
Walker Matthews | Athens Academy | Athens | ||
Evan Orenstein | Westminster JHS | Atlanta | ||
Gabe Rich | Greenfield Hebrew Academy | Atlanta | ||
Chris Smith | Evans Middle School | Evans | ||
Elan Spanjer | The Davis Academy | Atlanta | ||
Nathan Young | Woodward Academy | College Park | ||
Michael Zechmann | Waycross Middle School | Waycross | ||
Owen Anderson | Athens Academy | Athens | ||
Ozan Bellik | Stratford Academy-Mid. Sch | Macon | ||
Ryan Bowers | Woodward Academy | College Park | ||
Kristin Gillikin | Taylor Road MS | Alpharetta | ||
Jonathan Hagan | Coastal Middle School | Savannah | ||
Phillip Jennings | Taylor Road MS | Alpharetta | ||
Terry McGuirk | Westminster JHS | Atlanta | ||
Daniel Thursby | Bleckley County Mid Sch | Cochran | ||
Nneka Ufere | Westminster JHS | Atlanta | ||
Joseph Vellanikaran | Woodward Academy | College Park |
Region 1
Atkinson, Bryan, Bulloch, Camden, Chatham, Effingham, Evans, Glynn, Toombs, Ware, Wayne
Top Schools in Region
School | Town | ||
Waycross Middle School | Waycross | ||
Camden Middle School | Kingsland | ||
Lanston Chapel Middle School | Statesboro | ||
Savannah Christian Middle School | Savannah |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Michael Zechmann | Waycross Middle School | Waycross | ||
Jonathan Hagan | Coastal Middle School | Savannah | ||
Srdjan Lesaja | Lanston Chapel Middle School | Statesboro | ||
Brian McLaws | Camden Middle School | Kingsland | ||
Aaron Privett | Camden Middle School | Kingsland |
Region 2
Baldwin, Bibb, Bleckley, Butts, Harris, Jones, Laurens, Morgan, Peach, Putnam, Spalding
Top Schools in Region
School | Town | ||
Stratford Academy-Mid. Sch | Macon | ||
Miller Magnet Sch | Macon | ||
Bleckley County Mid Sch | Cochran | ||
Weaver Middle School | Macon |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Ozan Bellik | Stratford Academy-Mid. Sch | Macon | ||
Daniel Thursby | Bleckley County Mid Sch | Cochran | ||
James Warren | Weaver Middle School | Macon | ||
Katie Jane Green | Califf Middle School | Gray | ||
Justin Ho | Miller Magnet Sch | Macon | ||
Sam Scott | Morgan County Middle School | Madison |
Region 3
Bartow, Carroll, Cobb, De Kalb, Douglas, Gilmer, Gordon, Haralson, Newton, Polk, Rockdale,
Walker, Whitfield
Top Schools in Region
School | Town | ||
Chamblee Middle School | Dunwoody | ||
Paideia School | Atlanta | ||
The Davis Academy | Atlanta | ||
Edwards Middle Sch | Conyers |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Scott Spillman | Chamblee Middle School | Dunwoody | ||
Elan Spanjer | The Davis Academy | Atlanta | ||
David Greenlee | Chamblee Middle School | Dunwoody | ||
Julia Kahn | Paideia School | Atlanta | ||
Oliver Khamky | East Cobb Middle School | Marietta | ||
Tyler Mixson | Cartersville Middle School | Cartersville |
Region 4
Brooks, Colquitt, Crisp, Dougherty, Early, Lee, Lowndes, Muscogee, Thomas, Webster, Worth
Top Schools in Region
School | Town | ||
Valdosta Middle Sch | Valdosta | ||
Brookstone Sch | Columbus | ||
MacIntyre Park Mid. Sch | Thomasville | ||
Lee County Middle Sch | Leesburg |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Adam Courson | Valdosta Middle Sch | Valdosta | ||
Katie Klimko | Valdosta Middle Sch | Valdosta | ||
Nirav Desai | Brookstone Sch | Columbus | ||
Kyle Glenn | Blackmon Road Mid. Sch | Columbus |
Region 5
Clarke, Columbia, Hall, Lumpkin, Madison, Mcduffie, Oconee, Richmond, Warren, Wilkes
Top Schools in Region
School | Town | ||
Athens Academy | Athens | ||
Evans Middle School | Evans | ||
St. Mary's on the Hill Sch | Augusta | ||
Clarke Middle School | Athens |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Boris Alexeev | Athens Academy | Athens | ||
Robert Bostic | Evans Middle School | Evans | ||
Walker Matthews | Athens Academy | Athens | ||
Chris Smith | Evans Middle School | Evans |
Region 6
Clayton
Top Schools in Region
School | Town | ||
Lovejoy Middle School | Morrow | ||
Mundy's Mill Middle School | Morrow | ||
Adamson Middle School | Morrow | ||
Morrow Middle School | Morrow |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Jared Shaffer | Lovejoy Middle School | Morrow | ||
Todd Benson | Mundy's Mill Middle School | Morrow | ||
Sam Chaffee | Mundy's Mill Middle School | Morrow | ||
Josh Hawkins | Lovejoy Middle School | Morrow | ||
Justin McNair | Lovejoy Middle School | Morrow |
Region 7
Fulton
Top Schools in Region
School | Town | ||
Westminster JHS | Atlanta | ||
Woodward Academy | College Park | ||
Taylor Road MS | Alpharetta | ||
Greenfield Hebrew Academy | Atlanta |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Michael Kelly | Sutton Middle School | Atlanta | ||
Ralph Cullen | Westminster JHS | Atlanta | ||
Ben Nanes | Greenfield Hebrew Academy | Atlanta | ||
Evan Orenstein | Westminster JHS | Atlanta | ||
Gabe Rich | Greenfield Hebrew Academy | Atlanta | ||
Nathan Young | Woodward Academy | College Park |
Region 8
Gwinnett
Top Schools in Region
School | Town | ||
Pinckneyville Middle School | Norcross | ||
Sweetwater Middle School | Lawrenceville | ||
Dacula Middle School | Dacula | ||
Trickum Middle School | Lilburn |
Top Students in Region
Student | School | Town | ||
Joshua Golden | J. P. McConnell Mid. Sch | Loganville | ||
Susan Kai | Pinckneyville Middle School | Norcross | ||
James Ren | Trickum Middle School | Lilburn | ||
David Worsham | Dacula Middle School | Dacula |