County/School Name | ||||||
Adams | ||||||
Littlestown HS | ||||||
Allegheny | ||||||
Allderdice HS | ||||||
Baldwin HS | ||||||
Central Catholic HS | ||||||
Chartiers Valley High School | ||||||
Cheswick Christian Academy | ||||||
East Allegheny HS | ||||||
Fox Chapel HS | ||||||
Gateway HS | ||||||
Highlands HS | ||||||
J.A. Brashear HS | ||||||
Keystone Oaks HS | ||||||
North Allegheny Sr. HS | ||||||
Penn Hills Sr HS | ||||||
Serra Catholic HS | ||||||
Seton-LaSalle HS | ||||||
Sewickley Academy | ||||||
Shaler Area HS | ||||||
St. Joseph HS | ||||||
Upper St. Clair HS | ||||||
Armstrong | ||||||
Apollo-Ridge HS | ||||||
Beaver | ||||||
Ambridge Area HS | ||||||
Beaver Area HS | ||||||
Hopewell HS | ||||||
Quigley Catholic HS | ||||||
Riverside HS | ||||||
Bedford | ||||||
Northern Bedford Jr/Sr HS | ||||||
Berks | ||||||
Boyertown Area HS | ||||||
Brandywine Heights HS | ||||||
Conrad Weiser Jr-Sr HS | ||||||
Kutztown Area HS | ||||||
Tulpehocken HS | ||||||
Twin Valley HS | ||||||
Wyomissing Area Jr/Sr HS | ||||||
Blair | ||||||
Altoona Area HS | ||||||
Bellwood Antis HS | ||||||
Hollidaysburg Area HS | ||||||
Tyrone Area HS | ||||||
Bradford | ||||||
Towanda Area HS | ||||||
Troy HS | ||||||
Bucks | ||||||
Central Bucks HS-East | ||||||
Neshaminy HS | ||||||
Palisades HS | ||||||
William Tennent HS | ||||||
Butler | ||||||
Butler Senior HS | ||||||
Mars Area HS | ||||||
Slippery Rock HS | ||||||
Cambria | ||||||
Bishop McCort HS | ||||||
Forest Hills HS | ||||||
Carbon | ||||||
Palmerton HS | ||||||
Centre | ||||||
Bald Eagle Area Jr/Sr HS | ||||||
Bellefonte Area HS | ||||||
State College HS | ||||||
Chester | ||||||
Coatesville Area Sr HS | ||||||
Conestoga Sr. HS | ||||||
Downingtown Sr HS | ||||||
East HS (West Chester) | ||||||
Henderson HS | ||||||
Villa Maria Academy | ||||||
Clearfield | ||||||
DuBois Area Senior HS | ||||||
Crawford | ||||||
Cambridge Spring HS | ||||||
Cumberland | ||||||
Boiling Springs Jr/Sr HS | ||||||
Cedar Cliff HS | ||||||
Cumberland Valley HS | ||||||
East Pennsboro HS | ||||||
Shippensburg Area Sr HS | ||||||
Dauphin | ||||||
Halifax Area HS | ||||||
Hershey Sr. HS | ||||||
Delaware | ||||||
Agnes Irwin School | ||||||
Delaware Cnty Christian | ||||||
Haverford Township MS | ||||||
Holy Ghost Academy | ||||||
Marple Newtown HS | ||||||
Strath Haven HS | ||||||
Erie | ||||||
Girard HS | ||||||
Franklin | ||||||
Waynesboro HS | ||||||
Indiana | ||||||
Indiana Sr. HS | ||||||
Jefferson | ||||||
Punxsutawney Area HS | ||||||
Lackawanna | ||||||
Scranton HS | ||||||
Lancaster | ||||||
Conestoga Valley HS | ||||||
Donegal HS | ||||||
Ephrata HS | ||||||
Hempfield HS | ||||||
JP McCaskey HS | ||||||
Lampeter-Strasburg HS | ||||||
Lancaster Country DS | ||||||
Lancaster Mennonite HS | ||||||
Manheim Twp. HS | ||||||
Penn Manor HS | ||||||
Solanco HS | ||||||
Lawrence | ||||||
Neshannock Jr-Sr HS | ||||||
Lebanon | ||||||
Cedar Crest HS | ||||||
Palmyra HS | ||||||
Lehigh | ||||||
Allentown Central Cath HS | ||||||
Emmaus HS | ||||||
Parkland Sr. HS | ||||||
Salisbury HS | ||||||
Southern Lehigh HS | ||||||
Luzerne | ||||||
Dallas Sr HS | ||||||
Lake Lehman HS | ||||||
Seton Catholic HS | ||||||
Lycoming | ||||||
Montgomery Area HS | ||||||
Williamsport Area HS | ||||||
Mercer | ||||||
Kennedy Christian HS | ||||||
Monroe | ||||||
East Stroudsburg HS | ||||||
Notre Dame Jr-Sr HS | ||||||
Pleasant Valley HS | ||||||
Pocono Mountain HS | ||||||
Stroudsburg HS | ||||||
Montgomery | ||||||
Abington Friends School | ||||||
Acad. of the New Church | ||||||
Chrstopher Dock HS | ||||||
Episcopal Academy | ||||||
Germantown Academy | ||||||
Harriton HS | ||||||
Haverford School | ||||||
Lower Merion HS | ||||||
Methacton HS | ||||||
Mt. St. Joseph Academy | ||||||
Norristown Area HS | ||||||
North Penn Senior HS | ||||||
Plymouth-Whitemarsh HS | ||||||
Pottsgrove HS | ||||||
The Hill School | ||||||
Upper Dublin HS | ||||||
Wissahickon Sr. HS | ||||||
Northampton | ||||||
Bethlehem Catholic HS | ||||||
Easton Area Sr. HS | ||||||
Freedom HS | ||||||
Liberty HS | ||||||
Northampton Senior HS | ||||||
Northumberland | ||||||
Milton HS | ||||||
Our Lady of Lourdes HS | ||||||
Shamokin Area HS | ||||||
Perry | ||||||
Susquenita HS | ||||||
West Perry Sr. HS | ||||||
Philadelphia | ||||||
Bodine HS for International Affairs | ||||||
Fels Sr. HS | ||||||
Girard College HS | ||||||
Masterman School | ||||||
Northeast HS | ||||||
William Penn Charter School | ||||||
Pike | ||||||
Delaware Valley HS | ||||||
Snyder | ||||||
Middleburg HS | ||||||
Selinsgrove HS | ||||||
Somerset | ||||||
Meyersdale Area HS | ||||||
Union | ||||||
Lewisburg Area HS | ||||||
Mifflinburg Area HS | ||||||
Venango | ||||||
Oil City Sr. HS | ||||||
Warren | ||||||
Youngsville Jr-Sr HS | ||||||
Washington | ||||||
Charleroi HS | ||||||
Peters Township HS | ||||||
Ringgold HS | ||||||
Trinity HS | ||||||
Westmoreland | ||||||
Greater Latrobe Sr. HS | ||||||
Greensburg Cent Cath HS | ||||||
Hempfield Area HS | ||||||
Kiski Area HS | ||||||
Penn Trafford HS | ||||||
York | ||||||
Dallastown Area HS | ||||||
Red Land HS | ||||||
Red Lion Area HS | ||||||
South Western HS | ||||||
York Co Area Vo-Tech |
Students With a Perfect Score
Leon Au, Upper Dublin HS
William Ave, William Tennent HS
Mac Carlson, Upper Dublin HS
Jonathan Dell, Upper St. Clair HS
Andrea Dexter-Rice, Liberty HS
Dominic DiPalatino, Abington Friends School
Joshua Dukeman, Ephrata HS
Matthew Eggert, State College HS
Louis Eisenberg, Lower Merion HS
Jackie Farber, Lower Merion HS
Chris Fidkowski, Emmaus HS
Trevor Graffon, Hempfield HS
Joe Gugel, Indiana Sr. HS
Andy Hackett, State College HS
Gayle Hameister, State College HS
Tom Hartman, Lower Merion HS
Curtis Henkel, Manheim Twp. HS
Bradford Hovenin, Manheim Twp. HS
Oliver Hsu, Wissahickon Sr. HS
Aatif Iqbal, Haverford School
Don Johnson, Central Bucks HS-East
Nathan Keim, Liberty HS
Eric Krupski, East Stroudsburg HS
Joshua Marron, Marple Newtown HS
Ankur Mehta, Stroudsburg HS
Ka Lok Pang, Northeast HS
Susan Quan, Masterman School
Greg Roetting, Emmaus HS
Bill Sacks, Lower Merion HS
John Sherer, State College HS
Jim Solomon, Emmaus HS
Adam Spector, Harriton HS
Eric Talvatie, Abington Friends School
Cathy Vrentas, State College HS
Chas Vukotich, Central Catholic HS
Daniel Zelik, Upper St. Clair HS
High Scoring Students - Cumulative
Chris Fidkowski, Emmaus HS | |
Joshua Marron, Marple Newtown HS | |
Ankur Mehta, Stroudsburg HS | |
Brian Feldman, Emmaus HS | |
Nathan Keim, Liberty HS | |
Leon Au, Upper Dublin HS | |
Michael Aubuchon, State College HS | |
Joshua Dukeman, Ephrata HS | |
Oliver Hsu, Wissahickon Sr. HS | |
Brian Schwartz, Emmaus HS | |
Alex Staherski, Manheim Twp. HS | |
Andrew Aymeloglu, Emmaus HS | |
Jon Chambers, Trinity HS | |
Zhong-Lei Lu, Strath Haven HS | |
Susan Quan, Masterman School | |
John Sherer, State College HS | |
Eddy Shim, Harriton HS | |
Jonathan Trump, Conrad Weiser Jr-Sr HS | |
Rupert Venzke, Pottsgrove HS |
High Scoring Schools - Cumulative
Emmaus HS | |
State College HS | |
Lower Merion HS | |
Hempfield HS | |
Marple Newtown HS | |
Manheim Twp. HS | |
Wissahickon Sr. HS | |
Parkland Sr. HS | |
Upper Dublin HS | |
Masterman School | |
Butler Senior HS | |
Harriton HS | |
Upper St. Clair HS | |
Germantown Academy | |
William Tennent HS | |
Liberty HS | |
North Penn Senior HS | |
Penn Manor HS | |
Strath Haven HS | |
Cedar Crest HS | |
Dallastown Area HS | |
East HS (West Chester) | |
Penn Hills Sr HS |